pondelok 31. augusta 2015

Epic Reads Book Tag

MoonRains ma nominovala na ďalší tag a tento by som už mala vyplniť, takže... tu to je! *fanfáry*

Inak, hádajte kto sa v Chorvátsku rozpleštil na zemi a skončil so zápalom na nohe? Ja! Takže aj tak musím čučať doma, tak aspoň spravím tento tag a dopíšem ďalšiu časť narodeninovej poviedky pre Moon Rains, ktorej akosi chýba názov.


Takže, tu to je:
1. Ak by si mohla pozvať jedného autora a ich jednu fiktívnu postavu na čaj, koho by si pozvala a čo by si podávala?
Kerstin Gier  a jej Gwendolyn... alebo Marissu Meyer a jej Winter? Asi druhú dvojicu, pretože Winter ako postava je proste úžasná a Lunárne kroniky mám predsa len trochu radšej než Drahokamy... pretože to má viac kníh.
No tak keď ich pozývam na čaj tak asi čaj, nie? Nejaké ovocné, tie mám najradšej (hostia to prežijú) a k tomu asi nejaké koláčiky.

2. Pre ktorú knihu si praješ, aby autor/ka napísal/a "prequel"?

Tak ako Moon Rains, aj ja by som si rada prečítala o Záškodníkoch. Tiež by som rada videla prequel k TMR s Newtom, Gallym a Minhom, ktorý vraj o rok aj dostanem, yay. Ale najviac by som chcela Pattona Burgesa z Fablehavenu. To by bola kniha!

3. Ktoré dve postavy (nie z rovnakej knihy) si myslíš, že by spolu tvorili dobrý pár?

Callum Hunt (Magisterium) a Sophie (The School for Good and Evil). Pretože by to bola veľmi zaujímavá kombinácia. Callum, čarodejník, ktorý ním nechce byť, drzý, vtipný. Sophie, krásna dievčina, ktorá túži byť princeznou a hlboko vo vnútri ukrýva čarodejnicu plnú zla. Obe sú to zaujímavé postavy a ich kombinácia by bola (aspoň podľa mňa) úplne super.

4. Ak by si narazila na tvojho obľúbeného spisovateľa v MHDčke, kto by to bol a čo by si povedala?

Ugh... ale tých je veľa... Ursula Poznanski, G.R.R. Martin, Kerstin Gier, Marissa Meyer, Brandon Mull, J.K.Rowling.... Ja proste nemôžem vybrať iba jedného z nich, to sa nedá.
čo by som spravila? Civela, placho sa usmiala a zdrhla by som. To je asi najreálnejšie u mňa. Možno by som nabrala odvahu a povedala by som mu/jej, že píšu úžasné knihy a že im držím palce s ďalšími. Možno.

5. Ktorá kniha ťa vtiahla do sveta čítania?

Harry Potter, Škola noci a Nočný tieň. To boli moje začiatky. Ale najskôr séria Harry Potter.

6. Incendio! Tvoja knižnica práve začala horieť. Ukáž knihu, ktorú zachrániš.

Hah! Viete, čo by som spravila ja? Pokúsila by som sa zachrániť všetky a pravdepodobne by som pri tom zhorela. Snažila by som sa zachrániť Erebos, potom by som si spomenula, že radšej chcem Pieseň ľadu a ohňa, potom by mi bolo ľúto, že neberiem Fablehaven, rýchlo by som sa snažila nejak vziať aj trilógiu Kruh a ešte by som schmatla The School for Good and Evil. Aj keď by som asi bola už dávno mŕtva. Nevadí.
Ale rozhodne by som sa snažila zachrániť svoju čítačku. A k tomu Pieseň ľadu a ohňa, to sú najdrahšie knihy mojej knižnice. A TSfGaE, pretože to mám z Anglicka.

7. V ktorom dystopickom svete by si chcela žiť, ak by si si musela vybrať? Prečo?

Nemôže to byť radšej fantasy svet? Nie? Fajn, tak asi The Maze Runner. Ak by som bola imúnna, samozrejme. A ak sa Cinder počíta do sveta dystopie, tak na 100% Cinder. A chcela by som byť z Mesiaca. Alebo kľudne aj zo Zeme. Hlavne že budem v ich svete. *zasnený povzdych*
Prečo? Kvôli tým ich technickým vymoženostiam, systému, faktu, že majú osídlený Mesiac... proste kvôli všetkému.

8. Ktorá je tvoja osobná najepickejšia kniha, akú si kedy čítala?

Pieseň ľadu a ohňa. Jednoznačne. Ten štýl, tie postavy, ten svet, to všetko! Absolútne epické! Kam sa na toto hrabú Hobit filmy (neurazte sa... ale kniha bola lepšia).


A to je koniec! Ešte raz ďakujem za nomináciu, Moon Rains. A nominujem Aires (Aires´s world of Books). Snáď si to ešte nevypĺňala. A kohokoľvek, kto si chce spraviť tento tag. 

3 komentáre:

 1. Super odpovede :)
  Som rada, že si tento tag vyplnila.
  Tak ale s tými Hobit filmami si ma teraz urazila :D jasné, ASoIaF je epická ale Hobit je klasika, kniha či film, to je jedno :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pardon, ale keď ja som sa celý prvý film nudila a tie zvyšné boli podľa mňa strašne rozťahané. Sorry ale jeden film by stačil, nie tri. A ešte také dlhé.

   Odstrániť
  2. Ja si zasa neviem predstaviť jeden film, keďže to tak pomenili.

   Odstrániť