pondelok 17. augusta 2015

Prvá strieborná kniha snov - Recenzia

Mám napísaných niekoľko recenzií, ale načo ich publikovať keď môže blog zívať prázdnotou, všakže.
No, ale na moju obranu, nemala som na blog veľmi čas – na počítač všeobecne, pretože hádajte komu sa podarilo prechladnúť v lete? Presne tak, mne. Už síce nemám teplotu, ale nie je to žiadna sláva.
Pokúsim sa dať sem aj zvyšné recenzie počas tohto týždňa, keďže potom idem na dovolenku (ale zase mi to nevyjde poznáme sa).
Taktiež uvažujem o jednej poviedke... ale... no... uvidíme.
A ešte sa chcem poďakovať všetkým, ktorý nechávate komentáre. Ja by som tiež mala... ale nikdy neviem, čo napísať a vyznie to divne, takže prepáčte. Ale vážim si toho, ja viem že som malý ignorant ale tak možno jedného dňa si odo mňa nájde na blogu odkaz who knows.

Tak zatiaľ~


Názov: Prvá strieborná kniha snov
Séria: Silber Trilogy
Autor: Kerstin GierLiv sa so sestrou sťahuje do Londýna, kde na nich čaká malá zmena plánu, mamin nový priateľ. V sne je svedkom tajomného rituálu štyroch chalanov, s ktorými chodí do školy a jeden z nich je aj jej nový nevlastný brat. Myslí si, že má iba divoké sny, ale keď si chalani pamätajú veci, ktoré sa udiali v jej sne, bude musieť svoj názor prehodnotiť. Ale veď sa im predsa nemôže všetkým snívať to isté - alebo môže? Čo mal znamenať ten tajomný rituál? A kto je záhadná Anabel?

Môj názor: Po tejto knihe som siahla kvôli autorke a neľutujem, knihu som mala prečítanú behom ôsmych hodín. Postavy sa mi páčili, dej nebol príliš komplikovaný, prekvapivo som nemala nič proti hlavnej hrdinke a veľmi sa mi páčil nápad so snovými dverami a chodbou. A samozrejme, keďže je to kniha od Kerstin, sa ľahko čítala vďaka autorkinmu štýlu, ktorý sa mi tak páči. Ak však hľadáte knihu plnú dramatického napätia a akcie, toto asi nebude pre vás to pravé orechové. Ak vám nevadí romantika (alebo ju naopak hľadáte), zaujímajú vás tajomné rituály na cintoríne a radi snívate, s radosťou do toho!

moje hodnotenie: 93%

4 komentáre:

 1. Tajomné rituály? Na cintoríne? Uf...
  Túto knihu som čítať nechcela, bolo mi povedané, že tam je milostný trojuholník. Ale teraz váham ;D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak buď mi počas čítania tejto knihy niečo ušlo a ja som ten trojuholník proste vypustila, alebo tam nebol (druhá možnosť).
   Veď uvidíš ako sa ti bude chcieť c:

   Odstrániť
 2. Bola to super kniha. Ale vlastne také sú všetky od Kerstin Gier, ona píše úplne parádne. Jednu knihu dáš pokojne behom jedného dňa a ešte sa aj čuduješ, kde máš pokračovanie.
  Ja teraz netrpezlivo čakám na tretiu časť.
  Čítala si už od autorky trilógiu Drahokamy? Tá je dokonalá. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Drahokamy som čítala ešte predtým a vďaka nim som objavila túto autorku. A vďaka autorke som sa dostala k tejto knihe :)

   Odstrániť