nedeľa 6. septembra 2015

Nádherné bytosti - Recenzia

Séria: Kronika prekliatych zaklínačov
Názov: Nádherné bytosti
Autori: Kami Garcia, Margaret Stohl (?)
Žáner: Paranormal romance
Ethanovi sa neustále sníva tá istá nočná mora, v ktorej je s ním aj nejaké dievča. Niečo k tomu dievčaťu cíti, ale myslí si, že aj tak neexistuje. Na jeho školu prichádza nová žiačka, Lena Duchannesová, neter muža, ktorého rodina prakticky založila mesto, v ktorom Ethan žije. A Lena je zhodou okolností aj dievča z jeho snov. Doslovne.

Môj názor: Kniha ma ktovieako nenadchla. Celé je to napísané takým štýlom, ktorý sa mi ťažko číta, niektoré časti ma nebavili a keď už došlo k poriadnej akcii, bolo to na konci knihy. Ale zase nemá to byť o akcii, kniha sa točí okolo vzťahu Leny a Ethana, ktorému som nijak zvlášť nefandila a ani jedného z nich som si neobľúbila. Oveľa radšej som mala napríklad Linka a Ridley. Koniec bol veľmi zaujímavý a som celkom zvedavá, ako to celé skončí. Som rozhodnutá sériu dočítať, ale veľmi sa mi do toho nechce (a druhá kniha ma nebaví). Rozhodne je tu veľa kníh, ktoré by som si skôr prečítala ako toto, takže knihu si prečítajte iba v prípade a) nemáte čo iné čítať, a/alebo b) zaujíma vás to a ste fanúšik tohto žánru.


moje hodnotenie: 52%

4 komentáre:

 1. Uf, to je dosť nízke hodnotenie na to, aká je to populárna kniha.
  Nádherne bytosti ma zaujali, ale asi si ich neprečítam.
  Pekná recenzia :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tebe by sa to podľa mňa nepáčilo. Ale možno si to raz prečítaš, ktovie?

   Odstrániť
 2. Skvělá recenze :) S hodnocením souhlasím, Nádherné bytosti jsem četla a byla to dobrá a pohodová knížka :) Ale spíše průměr, žádný zázrak :)

  OdpovedaťOdstrániť