nedeľa 13. decembra 2015

Knižný advent 2 - Prežívanie Vianoc

Snehu zdar! (snažím sa ho privolať všetkými možnými spôsobmi... ak v nejakom parku uvidíte podivnú postavu tancujúcu okolo ohňa, možno to budem ja, od zúfalstva sa asi dám na pohanské rituály)
 Dnes prichádza ďalšia časť Knižného adventu, na ktorý som popri Star Wars maratóne takmer zabudla. Chvíľu som bojovala s názvom – nedokázala som sa donútiť napísať Ako trávim Vianoce, pretože mi to neustále znelo ako žalúdočné trávenie, nie ako prežívanie niečoho. Vďaka mozog.
Takže, čo vlastne robím počas týchto sviatkov?
Modlím sa, aby nasnežilo.
Čítam knihy. Cez školu totiž nestíham, tak cez prázdniny proste presedím aj celý deň s knihou.
Pozerám seriály a filmy – pokiaľ sa mi podarí odtrhnúť sa od kníh alebo mi ostane čas.
Občas aj kreslím a píšem, ale tento rok rozhodne plánujem najmä písať.
Ticho plačem, pretože nesnežilo. Tento rok by sme túto položku mohli vypustiť, nemyslíš, obloha?
Samozrejme sa stretávam s kamarátmi a chodím von *kašeľ* ak stihlo nasnežiť inak som doma *kašeľ*
 Úprimne, milujem Vianoce a vždy som ich milovala. Keď som bola dieťa a verila som v Ježiška, ktorý mi pod stromčekom necháva darčeky, tento sviatok bol pre mňa o to magickejší a tajomnejší – mojim rodičom sa totiž vždy podarilo dať ich tak, že som nemala ani najmenšie podozrenie, že by ich pod stromček mohol šupnúť niekto iný okrem Ježiška. Neviem, či som bola extra nevšímavá, alebo si moji rodičia dali tak záležať. Keď som však vyrástla, prestali sa snažiť byť nenápadný – stále sa síce zo žartu tvária, že to bol Ježiško, ale vieme ako to je naozaj :D Ďalšími dôvodmi sú sneh, chlad a mráz, vďaka ktorým sa Zima stala mojím najobľúbenejším ročným obdobím. Čo na tom, že vždy smrkám, pár týždňov preležím s kašľom a teplotami a po tele sa mi robia červené škvrny, ktoré zmiznú hneď ako sa trochu oteplí. Takže si viete predstaviť, ako ma mrzí, že tento rok ešte u nás nespadla ani vločka. Štedrý deň bez snehu pre mňa nie je poriadny Štedrý deň. Ak to bude aj tento rok, a potom ma v januári prekvapia snehové smršte, tak sa vážne naštvem. No a samozrejme nesmieme vynechať trojtýždňové prázdniny, vďaka ktorým mám zrazu kopu voľného času!
 Ideálne Vianoce predstavujú rozbaľovanie darčekov v kruhu rodiny, zatiaľ čo za oknami padá sneh na bielu krajinu. Seriózne, neviem sa dočkať – už len týždeň a dva dni školy a je to tu!
Tešíte sa aspoň trochu ako ja?

1 komentár:

  1. Krásne napísané. Teším sa tak veľmi, že vlastne pláčem od zúfalstva, že ma čaká ešte sedem dní školy :D
    Rada sa pridám ku skákaniu okolo ohníčka, vo dvojici to hádam bude účinnejšie :D
    Súhlasím, Vianoce boli oveľa čarovnejšie, keď "chodil Ježiško".

    OdpovedaťOdstrániť