pondelok 21. decembra 2015

Knižný advent 3 - Ktoré filmy, knihy, si spájam s Vianocami?


Trošku oneskorene prichádza tretí článok do tohto projektu, pretože cez víkend som bola odcestovaná. A včerajšou témou bolo (ako iste viete z nadpisu):  Ktoré filmy, knihy, si spájam s Vianocami?
 Samozrejme z filmov sú to stále omieľané: Sám doma, Tri oriešky pre Popolušku, Perinbaba, Mrázik... Avšak to, že si ich spájam s Vianocami ešte neznamená, že ich pozerám každý rok. Pozerám jedine tak reklamy a upútavky na všetky tieto vianočné klasiky, možno občas sa niekto z rodiny rozhodne pozrieť niečo z toho a ja občas zachytím nejakú scénu, ale väčšinou ich nepozerám. Prečo? Nie je to ani tak preto, že si pamätám takmer celý film, ani preto, že tie filmy sa mi nepáčili dostatočne na to, aby som na ne čumela každé Vianoce, je to skôr o tom, že mám plné zuby reklám na dané filmy, ktorých sa určite dočkám aj tento rok, a tým pádom aj celého filmu. Možno za to môže môj odpor k reklamám. Keď vidím reklamu na nejaký výrobok, just si ho nekúpim, a keď vidím stú reklamu na nejaký film, radšej si ho ani nepozriem. Proste mám takú mozgovú blokádu :D Ale tento rok veľmi nepozerám programy televíznych kanálov (radšej), takže ktovie, možno tento rok zvládnem niečo z toho.
 Čo sa týka kníh, žiadnu si nijak zvlášť nespájam s Vianocami. Jedine ak knihy všeobecne. Napríklad minuloročné Vianoce som strávila nad Hrou o Tróny Súbojom kráľov.
 Ako to bude vyzerať tento rok? Plánujem pozrieť všetky tri diely Temného rytiera a prečítať čo najviac kníh, ako sa bude dať.
 Pretože ak si niečo naozaj spájam s Vianocami, tak to nie sú žiadne konkrétne filmy či knihy, je to sneh, ozdobený stromček a čaro rodinného pokoja.
 Mimochodom, keď už sme pri tom snehu... Kto sa zapojí do rituálov? Keď nás bude viac, tak máme väčšiu šancu na úspech. :D

Et vous? Ktoré filmy si spájate s Vianocami? 

5 komentárov:

 1. Hlásim sa! *skáče a máva rukami*
  Ale meteorológovia našim rituálom nedávajú veľkú šancu na úspech :(
  Úplne súhlasím s tvojim názorom na vianočné filmy. Ja som znechutená už len z tých upútavok. Ale keď nad tým tak premýšľam, rovnako ako minulý rok, aj teraz asi budem sedieť pri LotR. Možno pridám aj Hobita a konečne v sebe nájdem odvahu pozrieť si Bitku piatich armád :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja viem, ale stále môžeme dúfať v zázrak - predsa len, aj meteorológovia sú len ľudia, aj oni sa môžu pomýliť. Každopádne verím v našu spojenú silu, raz určite nasneží.
   Eyy, nie som v tom sama, super :D Tú som videla... dalo sa to.

   Odstrániť
 2. Pěkný článek k zamyšlení.
  Já tedy patřím k lidem, kteří vánoční filmy, hlavně pochádky milují. Sice je to všechno na jeden způsob, ale k Vánocům se to hodí moc dobře. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moc pěkný článek :) Vánoce mám spojené s filmy Sám doma, s tradiční Popelkou a dalšími pohádkami :) O Vánocích se většinou vracím ke svým oblíbeným knihám, minulý rok jsem četla svého oblíbeného Hobita a letos asi Eragona :) Přeji ti krásné Vánoce :)

  OdpovedaťOdstrániť