nedeľa 6. decembra 2015

Knižný advent - Wishlist

Dlhší čas som si lámala hlavu s nejakým nápadom na sériu článkov súvisiacich s Vianocami a na nič originálne a zaujímavé som neprišla, tak som sa aspoň rozhodla zapojiť do tohto projektu, ktorý organizuje Universe of Wonderful Books. Podstata je v tom, že máte na jednotlivé adventné nedele zadané určité témy, na ktoré napíšete článok (vlastne sú to tri nedele + jedna po Štedrom dni). A dnešnou témou je: Vianočný wishlist!

Pôvodný názov je síce Knižný wishlist, lenže na mojom liste sa nachádza až jedna kniha, takže tento názov mi vyhovuje viac.
 Tieto listy píšem každý rok – slúžia ako inšpirácia pre všetkých príbuzných a ľudia sa na nich občas aj zasmejú (nechápem prečo). Dokonca ich doma skladujeme, pred chvíľou som si pozerala pár starých :D
A takto približne vyzeral môj tohtoročný wishlist:

1. Maliarsky stojan, o ktorom si nie som istá, či ho potrebujem, ale zíde sa.
2. Sága – Volume 1
3. Prvý diel komiksu Harley Quinn (ktorý je anglicky o polovicu lacnejší)
4. Labyrint – kolekcia všetkých troch dielov. Spolu so Ságou a Harley som si tieto položky sama objednala, vyzdvihla a zaplatila v Martinuse (a neodolala som ani Magnusovi, ktorý zlacnel z 23 eur na smiešnych 9), takže to rodičom stačí iba zabaliť.
5. Ponožky. Pekné pohodlné ponožky sú dokonalý vianočný darček.
6. Ceruzky 2B – 7B na kreslenie. Perá – tých je nedostatok vždy. A tie paličky s vatou (lebo špáradlá do uší znejú hrozne) – používam ich na tieňovanie portrétov a nechcem kradnúť ockovi.
7. Game of Thrones zápisník. Videla som taký nádherný čierny so Starkovským pravlkom.
8. Mikiny a tričká – najlepšie s Batmanom, niektorou z mojich obľúbených skupín, vesmírom alebo vlkmi.

A to je všetko.
Vždy mám problém s robením týchto vianočných zoznamov – po minulé roky sa na ňom objavovali väčšinou až štyri položky (z toho jedna bola živá mačka, ktorú nikdy nedostanem a druhé svetový mier), lenže teraz tam treba napísať viacero vecí pre viacerých ľudí. A potom to dopadne takto – s ceruzkami a špáradlami do uší, pretože už neviem, čo si mám vymyslieť.
Máte aj vy podobný "problém"? Čo by ste na tohtoročné Vianoce chceli pod stromček?

Zatiaľ sa majte, nezjedzte si všetko od Mikuláša a ak u vás sneží, tak vám potichu závidím. 

3 komentáre:

 1. Aj mne knižný advent doslova padol do lona ako blesk z jasného neba :D A želám si, aby som sa mohla pochváliť, že u nás sneží, ale žiaľ to tak nie je, po snehu ani stopy, nepriniesol ho Martin, Katarína ani Mikuláš. Ponožky! Ponožky sú povinnosť, ja mám najradšej všelijaké farebné, ktoré vyzerajú ako zo šatníka škôlkara, ale to nevadí. Čo sa týka Batmana, toho nikdy nie je dosť! Na Mikuláša som si napríklad dopriala pyžamo s ním, no a čo, že bolo z pánskeho oddelenia :D -A.
  alexmitchie.blogspot.co.uk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Všetci oslavujú Mikuláša, len ja bedákam, že nepoznám žiadneho Fína, ktorému by som mohla zagratulovať k nezávislosti :D
  Ja mám taký problém, že nikdy nedostanem ani polovicu z toho, čo by som chcela, pretože toho chcem dosť veľa. Ale maliarsky stojan nie je na zahodenie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. My zvykneme dostávať také pekné pletené ponožky od maminky. Ja ich potom nosievam namiesto papúč. :D A aj maliarsky stojan by bol super, ale to by som musela viac kresliť a na to mi už fakt čas nevychádza. Škoda... možno inokedy.

  OdpovedaťOdstrániť