nedeľa 14. februára 2016

Zo zákulisia príbehov #2: Valentínske vydanie

 Máme tu valentínsku edíciu spisovateľského projektu, ktorý organizujú Lyn (u ktorej sa môžete zapojiť do súťaže o Zájsť priďaleko) s Moon (kde môžete vyplniť formulár, do ktorého napíšete návrhy na marcové otázky).
 Ešte pred projektom mám na vás otázku ja: aký máte názor na sviatok Valentína? Ľudia sú totiž väčšinou rozdelený na dva tábory, z čoho jeden sa buď teší, čo si pripravila jeho drahá polovička alebo plače, že je stále single, zatiaľ čo ten druhý škrípe zubami a najradšej by všetkých zamilovaných pozhadzoval z útesov. Ja len chcem vedieť, či som jediná, kto si tento deň najskôr pomýlil s vlastnými meninami a potom bol celý čas v tom, že je to 12.2. Ja som fakt neskutočný ignorant, hlavne čo sa nezaujímavých sviatkov týka.
 Ale dosť už o tomto, prejdime na februárovú tému, v ktorej budem brať do úvahy postavy z Povstania.

Valentínsky špeciál

1. Aké vzťahy mali v minulosti tvoje postavy?
Otázka na tuhé zamyslenie. Väčšinou nemali žiadne vzťahy, pretože keď žijete v takmer celách, celý deň tvrdo pracujete a polovicu noci spriadate nenávistné plány na zničenie štátu, ktorý vás neprávom uväznil, nemáte veľa času na romantický život. Samozrejme nie všetky postavy sú pozatvárané v Karanténach a majú aj čas na lásku, ale nie je to nič, čo by stálo za zmienku.

2. Stali sa tvojim postavám nejaké trapasy v súvislosti so vzťahmi?
 Určite áno, a teraz nemyslím len romantické, ale vzťahy všeobecne. Taká Allie občas vypustí z úst niečo, za čo sa určite bude do smrti hanbiť a zvyšok sveta sa bude ešte dlho smiať. Avi žil niekoľko rokov v spoločnosti vlka, podľa čoho vyzerajú aj jeho interakcie s okolím. A Yaesung si lepšie rozumie s počítačmi ako s ľuďmi a niekedy si neuvedomuje, že ľudí nemožno vypnúť či reštartovať. A to je len začiatok katastrofálnych pokusov mojich postáv o socializáciu. Aspoňže existujú Nathan so Stephanie.

3. Potrpí si hlavná hrdinka/ hlavný hrdina na romantické gestá?
Nemám iba jedného hlavného hrdinu či hlavnú hrdinku, naopak, je ich až nechutne veľa
 Ako kto. Stephanie očakáva hlboké romantické gestá a vyznania lásky, zatiaľ čo Darja by dotyčnému omlátila darčeky o hlavu, napľula mu do tváre a už nikdy by s ním neprehovorila. Avi ani nevie, čo je romantické gesto, Yaesung by sa skôr dobrovoľne zakopal pod čiernu zem než by sa mal čo i len zamyslieť nad romantickým darčekom pre svoju vyvolenú, Nathan by si Valentína odbavil nejakým kvetom, ktorý by utrhol po ceste a na čo by mal Matteas strácať čas rozmýšľaním nad takými hlúposťami, keď môže radšej prespať celý deň?

4. Čo by povedali tvoje vedľajšie postavy na to, keby sa hlavní hrdinovia dali dokopy?
Zas a znova nemám hlavných hrdinov iba postavy viac a menej dôležité pre dej
Kebyže sa povedzme čisto hypoteticky Allie dala dokopy s Nathanom, väčšina ich priateľov by im fandila, alebo by to odignorovali, tak ako ignorujú viac-menej všetko (všakže Matteas). Možno nejaké Nathanove fanúšičky by žiarlili, ale z toho by si nikto rozhodne nerobil ťažkú hlavu.

5. Ako by sa tvoje postavy vyrovnali so stratou chalana/baby alebo potenciálneho partnera? (prípadne s rozchodom?)
Yup that´s better 
 Stephanie, ktorá potrebuje byť niekým milovaná (alebo uctievaná), by sa asi psychicky zrútila. U nej by to bolo ako výbuch malého decka – mlátila by všade okolo a ziapala na celé mesto, dokým by ju niekto neprišiel utešiť. Potom by chvíľu plánovala vraždu dotyčného a nakoniec by sa uspokojila so zruinovaním jeho života.  Allie by si poplakala, oklepala by sa a život by išiel ďalej (ak by však išlo o rozchod, nikto by Stephanie nezabránil v pomste). Tess by si vymlátila zármutok tréningom.

6. Akú úlohu zohráva romantika v tvojom príbehu?
Nie veľmi veľkú. Riešenie vzťahov postáv určite patrí do môjho príbehu a keďže som chronický shipper, páry sa tam určite nájdu, ale konkrétne v Povstaní (a v tejto sérii s pracovným názvom Nárek stratených všeobecne) sa riešia skôr veci ako sloboda, morálne hodnoty a rozdielnosť kultúr, takže láska a vzťahy nepatria medzi prioritu. Zatiaľ mám isté iba dva páry, ktoré určite skončia spolu (ak si to nerozmyslím), ten zvyšok má nad sebou veľký otáznik.

7. Čo by spravili tvoje postavy, keby sa o ňu bili dvaja muži/ženy?
Matteas by to ani nezaregistroval. Obzvlášť očividné náznaky lásky a obdivu zámerne ignoruje, ale inak je všeobecne slepý voči pocitom druhých. A keby sa jeho obdivovateľky pustili do seba, pravdepodobne by celú bitku prespal. Stephanie by zase podporovala oboch nápadníkov a zabávala by sa na ich smiešnej súťaživosti. A keď ju to prestane baviť, jasne dá najavo, že celý ten čas nemala záujem a chlapci len márnili čas. Taký Nathan by zase schválne odmietol obe rivalky a začal by si s treťou.

8. Čo si myslíš o milostnom trojuholníku?
Milostný trojuholník mi sprotivil celý Trón zo skla, tak skoro sa nechystám na pokračovanie. Uznávam, že keď je napísaný dobre, dá sa to prežiť, ale poväčšine som sa stretla s nerozhodnou hlavnou hrdinkou a dvoma tupcami, ktorý sa o ňu idú pobiť. Dokonca chcem dať do Povstania vlastný milostný trojuholník, aby som aspoň raz zažila uspokojenie z toho, že tá naivka zomrie potom, ako sa na ňu obaja chalani vykašlú (až také zlé to so mnou je).

9. Čo by si pomyslela tvoja postava po prvom bozku s chalanom/babou?
Allie by pravdepodobne spanikárila: „Preboha čo mám robiť čo ak spravím niečo zle a on sa bude do konca života smiať na tom ako sa neviem bozkávať pomôžte mi niekto.“  U Stephanie by to bolo niečo v štýle: „Dúfam, že to ten idiot nepokazí.“. A Matteas by sa k bozku ani nedostal – skôr by sa zložil dotyčnej na rameno a začal by chrápať. On proste zaspí kdekoľvek a kedykoľvek. 


2 komentáre:

 1. Tak ja Valentín beriem ako normálny deň, ale zároveň (keďže som vo vzťahu) je to aj taký deň, keď si väčšina partnerov myslí, že od nich tá druhá polovička niečo očakáva. :D A zase je fajn dostať čokoládu alebo ružu, nie? :D Je to vlastne sviatok, ktorý by mohol trochu oživiť vzťah aj u tých, ktorí sa až príliš berú za samozrejmosť. Ak sa niekto nerozhýbe celý rok a kašle na partnera/partnerku, tak aspoň cez tento deň by sa v ňom mohlo pohnúť svedomie. :D
  Veľa ľudí možno nadáva na Valentín, ale ktovie, prečo je to tak. A pokiaľ je niekto single, tak mu to Valentín iba zbytočne pripomína. Neviem... ja si myslím, že ak chceme osláviť niečo dobré v našich životoch, netreba na to žiadny sviatok, no tí, čo to nevedia, sú donútení k oslave aspoň teraz. :D :D
  Čítala som k Valentínu komenty typu: Keby mi frajer doniesol kvet, asi mu vrazím a pošlem ho do prdele. - Ale naozaj by to nejaká normálna baba urobila, aj keby sa jej to zdalo hocijako trápne? Ja teda určite nie, pokiaľ mi záleží na partnerovi. Spravila by som to možno vtedy, ak by som chcela, aby mi dal kopačky :D :D :D

  Počkať, počkať... ty nemáš hlavné postavy? Ako to? Však hlavných postáv môže byť aj viac, niekto tam hlavný musí byť, však o kom by inak bol príbeh? :D
  Inak super odpovede a tvoje postavy vyzerajú fakt rôznorodo a zaujímavo. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Matteas tuším ašpiruje na moju riadne obľúbenú postavu.
  Tak ten tvoj milostný trojuholník by som si rada aj ja prečítala :D
  Postavy sú skvelé, rôznorodé a svojím spôsobom nenahraditeľné. (alebo skôr nahraditeľné? :D)

  OdpovedaťOdstrániť