utorok 29. marca 2016

Zo zákulisia príbehov #3: Obľúbená postava

Ako som nesľúbila, napriek dočasnému pozastaveniu pridávam článok do projektu Lyn Moon s názvom Zo zákulisia príbehov. Dnešnou témou je Obľúbená postava (tých je v Povstaní tak veľa...) Nakoniec som sa rozhodla pre Nathana. Je to jedna z veľmi dôležitých postáv (alebo z hlavných, ak chcete), jedna z mojich najobľúbenejších a taktiež vznikol medzi prvými (vlastne bol tretia oficiálna postava, čo je aj moje šťastné číslo :D). No ale dosť bolo kecov, prejdime k otázkam!


Obľúbená postava

1.     Prečo práve táto postava?
 Pretože, čo si budeme klamať, Nathan je jednoducho úžasný. Vysoký, svalnatý, tmavá pleť a modré vlasy... Správa sa ako klasický arogantný chalan, nechýba mu sebavedomie a ani tragická minulosť. Dokonca ani teraz nemá najľahší život. Nikdy ho to však nezlomilo, ostáva verný svojej mierne sarkastickej náture za každých okolností. Okrem toho je to veľmi zaujímavá postava a myslím si, že by mal v tomto projekte dostať trochu priestoru.

2.     Ktoré vlastnosti máš na svojej obľúbenej postave najradšej a prečo?
Och, tých je veľa :D
 Od Matteasa prebral tú jeho neskutočnú mám-všetko-v-paži mentalitu, ktorá zvláštne ladí s jeho ostrým sarkazmom. Taktiež výrazná je jeho psia oddanosť k ľuďom, ktorých má skutočne rád.
 Nathan je niečo ako divoká karta celého príbehu. Väčšinu času si robí, čo sa mu zachce bez toho, aby si zaťažoval hlavu následkami, a ak sa aj dostane do vážnych problémov, vždy z nich vie s gráciou vytancovať. Často klame, nezáleží mu na tom, čo si o ňom ľudia myslia a neunúva sa opraviť ich názor na jeho osobu, takže si väčšinou myslia, že robí hovadiny úplne bezdôvodne. Je to naozaj skvelý herec, neštíti sa pretvárky a nerobí mu problém vám zlomiť srdce. Dokonca aj jeho dobrý priatelia majú niekedy problém mu dôverovať. Úprimne, je zaujímavé písať o postave s pokrivenými morálnymi zásadami, ktorej reakcie sú absolútne nepredvídateľné a ktorá si robí čo chce. 

3. Aké tri veci by tvoja obľúbená postava zachránila z horiaceho domu a prečo?
 Svoje pyžamo, pretože odmieta spať v hocičom inom, Matteasa, ktorý sa viac-menej počíta ako domáce zvieratko (a ktorý nie je schopný sa z vlastnej iniciatívy vyhrabať z postele ani keď horí) a svoju obľúbenú knihu.

4.     Čo najhoršieho by ste dokázali svojej postave spraviť?
 Úprimne? Pokiaľ ide o moju obľúbenú postavu, tak všetko okrem smrti. Cez psychické týranie po najhoršie mučenie, ale ak by som ho mala zabiť... Mno, to by bol trošku problém.

5.     Ako veľmi sa vaša hlavná postava podobá na vás samých?
 Nathan na mňa takmer v ničom, z postáv Povstania sa na mňa skôr podobá Allie.

      6. Dočká sa vaša obľúbená postava šťastného konca alebo dokážete opísať jej/jeho smrť?
 Jeej, moja otázka :D Ako som už spomenula, som príliš mäkká na zabíjanie postáv, ktoré mi prirástli k srdcu. Dokonca som až taký mäkkýš, že by som im najradšej dala všetkým happy endingy. Ku ktorým ich samozrejme bude čakať tvrdá a bolestivá cesta. 


1 komentár:

  1. Postavy si zaslúžia po strastiplnej ceste nejaký ten happy-end, nie? :D Rozhodne ich uprednostňujem viac ako tie smutné alebo ešte horšie, otvorené konce. To mi už pripadá tak, že autor to nedokončil, lebo nevedel, čo s príbehom, tak nechal na čitateľovi, nech si to domyslí. V tomto ma veľmi naštvala aj séria Delírium :D :D a aj jedna kniha, ktorú som nedávno čítala.
    Tvoja postava znie ako taký typický hrdina, ktorý toho bude mať ešte dosť na rováši. Myslím si, že takýchto postáv je veľa, ale je iba zopár autorov, ktorý im vedia dať fakt ten nádych života a pravej rebélie. Takže v tomto máš dosť veľkú konkurenciu, čo sa týka ostatných kníh, držím palce pi písaní :D :D

    OdpovedaťOdstrániť