utorok 31. januára 2017

Zmena je život

Dobrý deň (a možnože „Lovu zdar“?), drahí čitatelia blogu, vitajte pri dnešnom nečlánku a relatívnom oznámení. Som si plne vedomá časového rozpätia medzi posledným článkom a mojím znovuobjavením na tejto stránke - takmer pol roka. Prečo som vlastne neoznámila pozastavenie, neozvala sa párkrát v miničlánku alebo nepridala článok do projektu? Netuším. Nechcelo sa mi, asi. Možnože som v hĺbke duše verila sama sebe, že sa premôžem a niečo pridám, a potom predsa nie je dôvod oznamovať pozastavenie, všakže. Ale ani k miničlánku som sa nedokopala. Čo sa týka projektu, ten prakticky ani nesledujem, tak ako blogy, ktoré som pravidelne navštevovala. Nie je to tým, že by som na túto časť svojho života zanevrela; len si vždy nájdem niečo zaujímavejšie či dôležitejšie a blog upadne opäť do zabudnutia. A potom, aj keby som sa na nejakej stránke predsa len objavila a poctivo si prečítala článok, buď nemám čo napísať, alebo nenachádzam chuť. Budem sa snažiť premôcť, naozaj.

Takže oneskorene Šťastný Nový rok (Veselé Vianoce budú asi veľmi odveci, či?), nech vám všetko vyjde atď. Aj veľa šťastia s písomkami a skúškami by som vám zaželala, ale my stredoškolskí už asi máme všetci známky uzavreté, takže to je prakticky zbytočné. Aspoň sa v ďalšom polroku snažte.

A čo bude s blogom, na ktorý nechodí ani len sám autor? Možno by som mala tomuto umierajúcemu výtvoru uštedriť poslednú ranu, z čírej milosti, oznámiť zrušenie a vymazať celú jeho existenciu. Lenže nechcem, pretože zvyšky mojej kreativity vždy prídu na nejakú tému na článok. Popravde mi zrušenie napadlo možno tak trikrát a vždy som ho rýchlo zamietla, veď keď som sa toľko natrápila s tým dizajnom tak nech tam vydrží trošku dlhšie. Už v auguste som popravde rozmýšľala, že vás uvediem do zmien v článkoch na blogu, a konečne som sa k tomu dokopala. Už viackrát som totiž písala články o hudbe či filmoch, ale nejak som sa nevedela prinútiť k ich publikácii, pretože som si až príliš bola vedomá faktu, že tento blog chcel byť výlučne o knihách, s občasnou zmienkou o písaní.

Dovoľte mi teda predstaviť vám novú hlavnú tému tohto blogu:
ja
UMENIE

....akéhokoľvek druhu. Hudba, maľba a kresba, písanie, filmy (technicky to je predsa umenie, nie?). A možno aj niečo z vedy, cudzích jazykov či kultúr, ak sa mi veľmi bude chcieť. A prípadne sem pribudnú aj moje diela.... ale to je ďaleká budúcnosť.


Voilà. Hádam sa uvidíme pri ďalšom článku skôr ako o ďalšieho pol roka.

1 komentár:

  1. Keď som si prečítala názov, myslela som si, že si sa rozhodla skončiť. Ale som rada že nie a dúfam, že tentoraz ti to výjde.
    Ó áno, umenie je dosť cool a určite by som privítala tvoje diela akéhokoľvek druhu, takže hor sa do práce. :3 :D

    OdpovedaťOdstrániť